Historia.

Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 25 grudnia 1993 roku z części parafii Glinianka i Celestynów. W XIX w. mieszkali tu ewangelicy pochodzenia niemieckiego, pozostał po nich cmentarz przy leśnej drodze do Gliny. Początkowo narodziła się myśl, by zbudować tu punkt katechetyczny, w którym można by uczyć religii i w niedziele odprawiać Mszę Świętą.

13 października 1983 roku Bp Jerzy Modzelewski poświęcił krzyż i plac, a 25 kwietnia 1984 roku rozpoczęto budowę. Kamień węgielny przywieziono z Bazyliki Porcjunkula. W lipcu następnego roku, w surowych jeszcze murach, pierwszą Mszę Św. odprawił Ks. Stanisław Marczuk, proboszcz Glinianki. W 1989 roku rozpoczęły się prace przy budowie nowej plebanii. Z dniem 1 września 1991 roku Władza Metropolitalna ustanowiła samodzielny ośrodek duszpasterski i przysłała Ks. Antoniego Zycha, który z czasem został pierwszym proboszczem.

W skład parafii wchodzą miejscowości Ostrów, Ostrowik, Jatne (bez Janowic) , Wola Ducka.

Proboszcz.
Ks. Walczyk Hubert, od 27.11.2016
Byli Proboszczowie:
Ks. Karolak Grzegorz Andrzej, 18.01.2009 – 06.07.2013
† Ks. Serowik Stanisław, 24.06.1999 – 07.01.2009 (†)
Ks. Zych Antoni, 25.12.1993 – 24.06.1999
Administratorzy:
Ks. Swędrowski Michał Henryk, 06.07.2013 – 27.11.2016
Ks. Zych Antoni, 19.08.1991– 25.12.1993
Z parafii pochodzą:
O. Domański Paweł OFM
S. Tomaszewska Maria USJK